USŁUGI SAPERSKIE – kontrola i nadzór saperski » USŁUGI SAPERSKIE
  1. /
  2. USŁUGI SAPERSKIE

Usługi saperskie

Podczas prac inwestycyjnych możliwe jest znalezienie różnego rodzaju przedmiotów metalowych. W większości przypadków są to elementy starych konstrukcji, różnego rodzaju śmieci, monety czy inne nieistotne przedmioty. Mogłoby się wydawać, że po zakończeniu działań wojennych i długoletnim oczyszczania terenu, nic nam nie zagraża. Nic bardziej mylnego, w ziemi i wodzie nieustannie znajdowane są różne przedmioty, najczęściej niewypały i niewybuchy. Zatem przed rozpoczęciem działalności lub planowaniem inwestycji konieczne jest rozeznanie terenu mające na celu znalezienie i zniszczenie niebezpiecznych przedmiotów lub uzyskanie gwarancji, że teren jest całkowicie bezpieczny i gotowy do prowadzenia działań inwestycyjnych.

Nasza firma świadczy profesjonalne usługi saperskie mające na celu zlokalizowanie niebezpiecznych przedmiotów pochodzenia wojskowego oraz usunięcie ich z gruntu, które przyczyni się do zapewnienia bezpieczeństwa w miejscu pracy. Główny obszar naszej działalności obejmuje Wrocław ale realizujemy również zlecenia na terenie całej Polski. Jesteśmy do Państwa dyspozycji przez całą dobę.

ROZMINOWYWANIE TERENU

Oferowane przez nas usługi saperskie obejmują rozminowanie terenu polegające na dogłębnej analizie terenu pod kątem obecności w nim niebezpiecznych przedmiotów, a następnie, zabezpieczeniu, wywozie oraz niszczeniu znalezionych niebezpiecznych obiektów pochodzenia wojskowego. Rozminowanie terenu obejmuje cały obszar wskazany przez klienta. Wykonanie tego rodzaju pracy jest możliwe dzięki korzystaniu z profesjonalnego sprzętu, który pozwala nam zlokalizować i wydobyć przedmioty znajdujące się w głębokości sięgającej nawet kilku metrów. Po zakończeniu prac saperskich wystawiamy dokumentację z uwzględnieniem lokalizacji miejsca oczyszczonego, zestawienie wykrytych przedmiotów pochodzenia wojskowego oraz dołączamy niezbędne dokumentację i certyfikat czystości.

KONTROLA TERENU

Oferowane przez nas usługi saperskie to nie tylko rozminowanie terenu. Profesjonalny sprzęt oraz doświadczenie pozwala nam opracować szczegółowe mapy uwzględniające specyfikę terenu. Dzięki temu możemy udokumentować stopień oczyszczonego terenu oraz zaznaczyć miejsca, w których znajdowały się niebezpieczne przedmioty.

DZIAŁANIA INTERWENCYJNE

Działania interwencyjne wchodzą w skład oferowanych przez nas usług saperskich związanych z nadzorem. Tego rodzaju działania mają na celu likwidację znalezionych zagrożeń bez konieczności przerywania pracy. Pozwala to uchronić Państwa przed dodatkowymi kosztami, które mogłyby być spowodowane wydłużeniem się prac inwestycyjnych.

WYKWALIFIKOWANI PRACOWNICY
I PROFESJONALNY SPRZĘT

Profesjonalne usługi i ich wysoka jakość są możliwe dzięki naszym wykwalifikowanym pracownikom, którzy posiadają długoletnie doświadczenie i stosowne uprawnienia zezwalające na wykonywanie określonych prac. Ich wiedza w połączeniu z profesjonalnym sprzętem pozwala zapewnić kompleksową usługę mającą na celu zapewnienie Państwu bezpieczeństwa podczas realizowanych inwestycji.

W ramach oferowanychusług saperskich analizujemy teren, wykrywamy, zabezpieczamy i eliminujemy niebezpieczne przedmioty pochodzenia wojskowego oraz sprawujemy nadzór nad realizowanymi pracami.

Cennik czy wycena usług saperskich jest zawsze kwestią indywidualną uzależnioną od zakresu wykonywanych przez nas prac i specyfiki terenu.